منظور از پاکسازی پوست چیست؟

منظور از پاکسازی پوست چیست؟ 400 400 دکتر امید شعبانی
پاکسازی پوست

کلینیک زیبایی دکتر امید شعبانی

یکی از تاثیرگذارترین روش هایی که ‌می توانید برای مراقبت از پاکسازی پوست صورت خود آن را انجام دهید، تمیز نگه‌ داشتن پوست است. برای این منظور شما باید از یک پاک‌ کننده معتبر و مرغوب مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید. با استفاده از پاک ‌کننده، صورت خود را با حرکات دورانی ماساژ دهید. پس از آن، صورت را خود را بشویید. شما همچنین می‌ توانید از روغن استفاده کنید.

غدد ریز زیر پوست برای محافظت از پوست در برابر خطرات خارجی، روغنی به نام سبوم تولید می‌ کنند. این غدد از فولیکول‌ها به عنوان یک مسیر استفاده می‌کنند تا به سطح پوست (لایه خارجی) برسد و مانعی ایجاد کند که از نفوذ باکتری‌ها یا سایر عوامل مضر جلوگیری می‌کند. اما جمع شدن بیش از حد آلودگی روی سطح باعث انسداد فولیکول، به دام انداختن سبوم و تجمع عرق و سلول های مرده پوست بر سطح پوست می‌شود.

ممکن است برخی افراد در پاکسازی صورت در فردیس کرج خود اشتباه کنند و این مسئله آسیب‌های جدی به پوست وارد می‌کند بنابراین بهتر است که افراد پاکسازی پوست خود را به افراد متخصص بسپارند.

غدد چربی موجود در پوست مسئول ترشح چربی هستند. خروج این ترشحات از طریق مجاری که به سطح پوست باز می‌شوند صورت می‌گیرد و منجر به مرطوب شدن سطح پوست شده و سلول‌های مرده، ذرات غبار و آلودگی‌های موجود در سطح پوست را حل می‌کنند.

روی پوست بدن ما را به طور طبیعی چربی‌هایی می‌پوشانند که در حفظ رطوبت پوست بدن موثرند و خواص ضد میکروبی هم دارند. در برخی افراد چربی‌ها روی پوست تجمع پیدا می‌کنند، منافذ پوستی را می‌بندند و باعث آکنه و جوش می‌شوند.

کلینیک زیبایی دکتر امید شعبانی پاکسازی پوست یا فیشیال را بسته به تقاضای مشتریان عزیز در فردیس کرج انجام می دهد.

تولید محتوا گروه هلدینگ تجارت 20

به این صفحه امتیاز دهید

منو